Tether 300 Milyon USDT’yi Ether ağına geçirdi, Ethereum 10 saat gecikmeler yaşadı!

Tether 300 Milyon USDT’yi Ether ağına geçirdi, Ethereum 10 saat gecikmeler yaşadı!

Tether 300 Milyon – Tether blockchain ağı değişimini sürdürüyor, bu işlemler Ethereum ağını yavaşlatıyor! Yatırımcılar eleştiri ve kaygı dolu!

Dün öğle saatlerinde 300 Milyon Dolarlık USDT transferi, olası bir Bitcoin PUMP’ı mı diye düşündü, bazıları bunun DUMP’a sebep olacağını söyledi. Ancak bu transferin detayları Tether tarafından gelmişti.

Blockchain Ağı Değişiyoruz, Omni’den ERC20’ye..

Bu blockchain ağı değişiminin, USDT’nin toplam arzını değiştirmeyeceğini de bildiriyor Tether.

Tether, Ethereum Ağını Tıkıyor! Tether 300 Milyon USDT’yi Ether ağına geçirdi

Geçilen saatlerde Reddit üzerinde açılan bir gönderide, birçok ETH yatırımcısı blockchain ağında askıdaki işlemleri yüzünden isyan ettiler ve sürenin 10 saate kadar uzayabildiğini belirttiler. ETH işlemlerinin bu kadar uzamasının en büyük sebebi ise Tether (USDT) gibi gözüküyor. Ethereum kurucu ortaklarından Vitalik Buterin de geçtiğimiz haftalarda ağın neredeyse yüzde 100 oranında doluluğa ulaştığını itiraf etse de, Tether OMNI blockchain ağındaki varlıklarını Ethereum ağına geçirmekten vazgeçmedi.

Elde edilen verilere göre Tether şu an için ETH’nin ağ kapasitesinin ortalama yüzde 50’sini kullanıyor. Bunun sebebi de USDT’nin son 24 saat içerisinde 18 milyar dolarlık hacme ulaşmış olması. USDT en büyük kripto para birimi konumunda olmasa da, işlem hacmi konusunda çoğu zaman birinci sırada yer almakta. USDT’nin 24 saatlik ticari hacmi 18 milyar dolar seviyelerinde iken ETH’nin ticari hacmi ise sadece 6 milyar dolar yakınlarına gelebildi.

Tether 300 Milyon
Tether 300 Milyon USDT’yi Ether ağına geçirdi

Yukarıdaki görselden de görüldüğü üzere Tether, Ethereum blockchaini üzerinde son 24 saatte 100k’nın üzerinde transfer edilmiş durumda.

Ethereum bu konuyla alakalı ne yapacak, ilerleyen günlerde göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Düşüşü Nereye Kadar? başlıklı makalemizde Bitcoin, Düşüşü ve Kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Recomended Posts

Leave a Reply