Trump Bitcoin Fiyatı Artışına mı sebep oldu?

Trump Bitcoin Fiyatı Artışına mı sebep oldu?

Trump Bitcoin Fiyatı Artışına mı sebep oldu ? ABD Başkanı D. Trump ile İran arasındaki gerilimin artması sonrası Bitcoin (BTC) fiyatı son 400 günün en yüksek seviyesine yükseldi.

trump bitcoin
Trump Bitcoin

İran Devrim Muhafızları Ordusu Hava-Uzay Kuvvetleri, ülkenin güneyindeki Hürmüzgan eyaletinde ABD Hava Kuvvetleri’ne ait insansız hava aracını (İHA) düşürdüğünü duyurmuştu. ABD Başkanı Donald Trump ’ın İran ‘nın düşürdüğü İHA ile ilgili Twitter’dan açıklama yapmasından kısa süre sonra Bitcoin (BTC) fiyatı 9.730 dolar seviyesine yükseldi. Aynı zamanda altın fiyatı da arttı.

Donald Trump, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “İran çok büyük bir hata yaptı” ifadelerini kullandı.

CoinMarketCap ’in verilerine göre, Bitcoin (BTC) fiyatı 11.000 dolar seviyesini geçti. Bitcoin (BTC) Fiyat artışı ‘na 24 saatlik işlem hacmindeki büyük artış ve her zaman olduğu gibi çoğu altcoin eşlik etti. Kripto para piyasasının toplam değeri son 24 saatte 10 milyar dolar arttı ve 300 milyar dolar seviyesini geçti

Bitcoin, potansiyel risklerden kaçan insanların, yaptırımlar veya diğer kısıtlamalar konusunda endişelenmelerine gerek kalmadan sınır ötesine para göndermeye olanak tanıdığı için çıkabilecek bir savaşa karşı en iyi korunma yoludur. ABD ile Tahran arasındaki artan gerilim muhtemelen uluslararası bir çatışma olasılığından korunmak isteyen insanların Bitcoin’e geçiş yapmalarına neden oldu. Ancak bu Bitcoin fiyat artışına neden olan faktörlerden sadece biri.

bitcoin usd grafik

Trump Bitcoin Fiyatı Yorum

Diğer ve asıl neden ise önümüzdeki yıl gerçekleşecek olan Bitcoin Halving. Bitcoin (BTC) blok ödülü 2020 ‘nin Mayıs ayında geçekleşecek yarılanma ile 12.5 Bitcoin (BTC)’den 6.25 Bitcoin (BTC)’ye düşecek. Halving Bitcoin arzının azalması, bugün günlük piyasaya sürülen Bitcoin (BTC) miktarının yarılanma sonrası yarı yarıya düşmesi anlamına geliyor. Arz miktarının düşecek olması fiyat artışını tetikliyor.

Bir önceki yazımız olan Berminal BERM ‘ler yolda! başlıklı makalemizde BERM, Berminal ve ler hakkında bilgiler verilmektedir.

Recomended Posts

Leave a Reply