Güney Afrikalı Borsa Operasyonları Durduracağını Duyurdu!


 

Güney Afrika kripto para borsası Ice3x, 6 Nisan’da Bitcoin ve Litecoin para çekme işlemlerini askıya aldıktan sonra bir aydan kısa bir süre sonra operasyonları kalıcı olarak durduracağını duyurdu. O ülkedeki en eski kripto borsalarından biri olan Ice3x, bu karara avukatların firmaya tasfiye işlemlerine başlama tavsiyesinde bulunduktan sonra geldiğini söylüyor.

Aşırı Basınç

Borsa, 6 Nisan’da müşterilere gönderilen bir açıklamada, “zaten gönderilmiş olan para çekme işlemlerini işlediğini” ve bu nedenle “platformdan tüm para çekme işlemlerinin devre dışı bırakıldığını” iddia ediyor. Ancak aynı açıklamada Ice3x, hayal kırıklığına uğramış müşterileri sakin ve “saygılı” kalmaya çağırıyor.

Açıklama devam ediyor:

Lütfen personelin şu anda aşırı baskı altında çalıştığının ve sadece belirtildiği şekilde yardım sağlayabileceğinin bilincinde olun. Hayal kırıklığınızı anlıyoruz, ancak lütfen hizmet masası personeli ile iletişim kurarken saygılı olun.

Açıklamaya göre, Ice3x’in 7 Nisan’da “daha fazla ayrıntı ve sonraki adımları” sunması planlanmıştı.

Likidite Zorlukları

Bununla birlikte, bir yerel kripto medya kuruluşu tarafından hazırlanan bir rapora göre, Ice3x’in 16 Mart’taki duyurusu, borsanın ticaretin askıya alınmasından önce yaşadığı likidite zorluklarından kaynaklanmış olabilir. Rapor, bu teoriyi desteklemek için, Bitcoin değer kaybettiğinde “emrindeki kayıpları durdurun istenen tetikleme fiyatında gerçekleşmediğini, bunun yerine çok daha düşük uygulandığını” iddia eden kimliği belirsiz ve sıkıntılı bir Ice3x müşterisinden alıntı yapıyor.

Yerel rapora göre, bu sorun “platformda bu türden stop emirlerini satın almak için gereken likidite eksikliğine” işaret ediyor. Ice3x’in kurucusu ve CEO’su Gareth Grobler’in yazı yazarken daha fazla bilgi taleplerine yanıt vermediği bildirildi.

Bu arada, borsanın web sitesindeki bilgiler, borsa başlangıçta bakiyelerde tutarsızlıklar bildirdikten sonra Ice3x’in yaklaşık 14 güncelleme yayınlamaya devam ettiğini gösteriyor. Borsa, son güncellemesinde müşterilerden “birden fazla bilet oluşturmamalarını” soruyor ve bunu “yalnızca ekibin geçmesi gereken iş yükünü ve bilet miktarını artırıyor, bu da operasyonları önemli ölçüde geciktiriyor.” dedi.

  • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
  • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!    Bir önceki yazımız olan Cardano, Kurumsal Düzeydeki Yatırımcıların İlgisini Çekiyor! başlıklı makalemizde Cardano, Çekiyor ve Düzeydeki hakkında bilgiler verilmektedir.

    Recomended Posts

    Leave a Reply