Singapur, Vatandaşları Kripto Platformlarının Kullanımına Karşı Uyardı!

Singapur, Vatandaşları Kripto Platformlarının Kullanımına Karşı Uyardı!

Kripto para birimi alanı, son birkaç yıldır ivme kazanıyor. Bitcon birçok ülke mekanın koruyucusu olarak hareket ederken, bazıları teknolojiden kesinlikle uzak durdu. Singapur eski ülkeler arasında yer aldı, ancak Cuma günü Başbakan Lee Hsien Loong vatandaşlarını kripto platformlarıyla uğraşırken uyanık olmaya çağırdı.

Loong, belirli platformların güvenliği ile ilgili artan endişelere değindi ve vatandaşları, ülkenin parasal otoritesi tarafından düzenlenmeyen işlerle ilgilenirlerse korunmayacaklarını bildirdi. Ekledi:

“Singapur Para Otoritesi (MAS) tarafından düzenlenmeyen kuruluşlarla iş yapıyorsanız, unutmayın: MAS tarafından yönetilen yasalar tarafından korunmayacaksınız. Herhangi bir yatırım yapmadan önce, dolandırıcılıklara kapılmamak için lütfen yatırımın gerçek ve meşru olduğundan emin olun.”

Başbakan, belirli kuruluşlarla ilgili endişeleri dile getirirken, söz konusu platformdan Loong’un izni olmadan kullandığı bildirilen ismini ve fotoğrafını web sitelerinden kaldırmasını istedi. Web sitesi BitClout olarak tanımlandı ve kullanıcılarının “içerik oluşturucu” satın alıp satmasına olanak tanıyor.

BitClout’a göre “oluşturucu” coinleri bir şirket veya maldan ziyade bir bireyin itibarına bağlı olan yeni bir varlık sınıfı türü idi. Toplum olarak bir varlık olarak ‘sosyal nüfuzu’ değiş tokuş etmek için sahip olduğumuz ilk araç gerçekten onlar.

Kısa bir süre önce Nasdaq, iddia edilen BitClout hizmetinin yaratıcılarının, önde gelen bir kripto hukuk firması tarafından bir durdurma ve vazgeçme mektubuyla vurulduğunu bildirmişti.

Bununla birlikte, bu uyarı dijital varlık pazarının patlama yaptığı bir zamanda geliyor. Artan sayıda dolandırıcılık projesi, birçok milletvekilini vatandaşlarının güvenliği konusunda endişelendiriyor. Teknolojiye ve yeniliğe oldukça açık olan Singapur, kripto hizmetlerinden kaçınmadı, ancak dolandırıcılık amaçlı bir anlaşmaya yatırım yapmaları durumunda insanlara adil bir uyarıda bulundu.

Bununla birlikte, Diamondhands takma adını kullanan baş yaratıcı, daha önce Andreessen Horowitz, Social Capital ve Coinbase Ventures dahil olmak üzere birçok büyük yatırımcının projeye dahil olduğunu söylemişti.

Bir önceki yazımız olan Trendyol’dan Nasıl Para Kazanılır, İşte Detaylar! başlıklı makalemizde Detaylar, internet ve internetten hakkında bilgiler verilmektedir.

Recomended Posts

Leave a Reply